Facebok sdílet

Svět bez Životopisu jogína

Sekce:   Home >> Jógananda >> Svět bez Životopisu jogína

SVĚT BEZ ŽIVOTOPISU JOGÍNA

Nedávno jsme poskytli interview našemu dobrému příteli Philovi Goldbergovi, autorovi knihy Život Jóganandy: Příběh jogína, který se stal prvním moderním guruem. Rozhovor byl poskytnut na počest 75. výročí prvního vydání Životopisu jogína v prosinci 1946.

zivotopis_jogina_mini.jpg

Během rozhovoru položil Phil zajímavou otázku: „Jaký by byl dnes svět bez Životopisu?“ Tato neobvyklá otázka uvedla do chodu řadu myšlenek, které padaly do mé mysli jako domino po mnoho dnů.

Jsou to velké, smělé, geniální nápady slavných osobností, které knihou byly inspirovány a měly ohromný dopad na společnost.

Steve Jobs, vizionář firmy Apple, četl v dospělosti každý rok Životopis. Byla to jediná kniha, kterou měl na svém iPhonu a zanechal pokyn, dát kopii knihy každému, kdo přijde na jeho pohřeb, když tragicky předčasně zemřel.

Gene Roddenberry, scénárista, tvůrce sci-fi Star Treku, poskytl jednou rozhovor mladému herci (který byl shodou okolností žákem Jóganandy). Herec zahlédl na poličce za psacím stolem pana Roddenberryho kopii Životopisu a zeptal se ho: „Četl jste tuto knihu?“ On odpověděl „Zda jsem ji četl? Mnoho z mých nápadů pochází z této knihy. Nápad teleportace lidí mi přišel při čtení kapitoly Zmrtvýchvstání šrí Juktešvára.

George Harrison ze skupiny Beatles, se stal žákem, a hudba, kterou složil později ve svém životě byla ovlivněna tímto blízkým vztahem.

Virat Kohli, kapitán neporazitelného indického kriketového družstva řekl o ŽivotopisuMiluji tuto knihu. Je to povinná četba pro všechny, kteří jsou dostatečně odvážní na to, aby dovolili výzvy svým myšlenkám a ideologiím. Porozumění a uskutečnění poznání z této knihy změní zcela váš pohled na život .“

Dále jsou tu čtyři miliony kopií ve více než třiceti jazycích, které byly dosud prodány.  Já a Jyotish jsme se za dobu našeho sdílení Jóganandova učení setkali s nesčetným počtem lidí po celém světě, kteří tuto knihu četli. Někdo řekl, „Četl jsem Životopis před mnoha lety. Přál jsem si ho následovat.“ Jiní nám řekli, „Když jsem ji četl, změnil se celý můj pohled na život.“ A ještě další tiše řekli, „Po jejím přečtení jsem ho následoval jako jeho žák.“ Žádný z těch, které jsme potkali a knihu četli, nezůstal nedotčen jejím duchovním vlivem.

Ke konci rozhovoru se nás Phil zeptal: Jaký byl účinek na nás po jejím prvním přečtení? Je to zvláštní, ale nikdy jsem o tom nepřemýšlela. Moje spontánní odpověď byla, „Pocítila jsem, že jsem potkala svého nejdražšího přítele, který skloubil hloubku, moudrost a pravdu s vřelou dětskou radostí a humorem.“

A tak tuto otázku nabízím i vám. Jaký účinek měl Životopis na váš život? Možná odpovědí na tuto otázku získáte rostoucí jasnost a věrnost ve vašem vlastním duchovním hledání.

Vlny inspirace, naděje a významu, které Životopis jogína vyzařuje ven do světa od jejího prvního vydání, jsou síly, které povznášejí společnost, ať jsou si toho lidé vědomi nebo ne.

Její poselství je poselství jednoty všech lidských ras, náboženství a víry, potenciálu každého, kdo upřímně hledá Boha a Jeho milující Božské vědomí za vším, co se zdá být temné na tomto světě.

Svým životopisem Jógananda vytvořil most do budoucnosti, v níž lidé budou moci pocítit jejich jednotu s Bohem a jednoho s druhým. Jak sám napsal na konci této knihy: „Pane, dal jsi tomuto mnichovi velkou rodinu!“

Za tvůj dar světu, Životopis jogína, se, nejdražší Mistře, skláníme k tvým nohám.

Najasvámí Devi

https://www.ananda.org/jyotishanddevi/A World Without Autobiography of a Yogi

Najasvámí Devi 3.12.2021

přeložila Libuše Majznerová   www.ananda-cr.cz 


Zpět