Facebok sdílet

Mise Jóganandy

Sekce:   Home >> Jógananda >> Mise Jóganandy

MISE Paramhansa JÓGANANDY

Najasvámí Shivani podle videa její přednášky


Jagad guru má za úkol přinést NOVÉ MYŠLENÍ, NOVÝ směr, NOVÝ horizont pro lidstvo. 

Jagad guru byl Ježíš i když to tak církev nevnímá. (pozn. překl. jagad guru je guru celého světa; jagat je vesmír)

Jagad guru byl i Paramhansa Jógananda i když organizace, kterou založil, to tak nevnímá.

Miliony lidí si přečetlo Životopis jogína, ale jen malé procento z nich jsou žáky Paramhansa Jóganandy. Ale většina lidí knihou byla ovlivněna, inspirována k prohloubení jejich duchovního hledání, inspirována k hledání svého gurua, inspirována, aby vedli lepší život. To je práce jagad gurua.

Jaký je Jóganandův mimořádný příspěvek?

Přinesl esenci východních učení studentům na Západě. Byl první indický mistr, který žil téměř celý život na Západě. Od roku 1920 až do své smrti v roce 1952, tedy 32 let. Dva byli před ním, svámí Vivékananda a druhý byl svámí Rama Tirtha – velký světec, méně známý. …

Učení Paramhansa Jóganandy jsou respektována po celém světě, protože nepřinesl kulturu Indie, ale esenci Pravdy. Učil Sanatan Dharmu, původní učení Indie.  Pravdy, které platí pro všechny země, všechny časy, všechny lidi, všechna náboženství. Neučil hinduismus. 

Mnoho učitelů z Východu se snažilo změnit západní styl života podle východního způsobu. Oblékat se určitým způsobem, jíst určitým způsobem, mluvit určitým způsobem. Jógananda řekl, nepřišel jsem, abych z vás udělal Indy, ale abych vás přivedl k vašemu vyššímu Já. 

Při studiu jeho učení budete ohromeni jak dokázal vzít čistou esenci, nic sektářského. Žádné písně, které by opěvovaly Ramu, Krišnu nebo Šivu; přinesl a složil slova písní, které jsou o individuálním vztahu s Bohem. Například: “Dveře mého srdce otvírám Tvé přítomnosti...“ To je univerzální.

Jógananda přišel s posláním od svých Mistrů, ukázat, že základy východních učení a křesťanských Písem jsou tytéž. Jeho hlavním úkolem byl výklad Bhagavad Gíty a původních učení Ježíše. Přišel jsem, abych mluvil o původním učení křesťanství a původním učení Pána Krišny. … Napsal také ohromující výklad k sufijským Písmům, která jsou částí islámu. Rubaiyat od Omara Khayyama. …

Doporučuji knihu Esence Bhagavad Gíty, a Zjevení Krista pro ty, kdo čtou v angličtině. Jsou to čisté pravdy, které platí pro každého. Dalším jeho úkolem bylo ukázat jak harmonizovat tělo, mysl a duši a mít šťastný, zdravý a prosperující život.

Přišel také, aby založil „Světové komunity bratrství,“ protože řekl: „Prostředí je silnější než síla vůle. Běžné prostředí nepodporuje duchovní růst. A lidé potřebují prostředí, které je příznivé pro duchovní růst."  13:47 Když jsou lidé vlídní, velkorysí, ostatní mají sklon je podezírat, že mají postranní úmysly. To byl jeden z velkých snů Jóganandy, který neuskutečnil ve svém životě, ale inspiroval Svámí Krijánandu, aby je vytvořil. Ve filmu Finding Happiness, Hledání štěstí, jste včera viděli, že Svámí Krijánanda věnoval celý svůj život tomu, aby vytvořil tyto světové komunity bratrství.

Jógananda inspiroval mnoho lidí a pokud jste inspirováni, abyste následovali jeho učení, ať chcete být žáci nebo ne, měli byste to poslechnout. Jeho učení funguje a je cenné a když je praktikujete, vaše vědomí se zjemňuje a stanete se více vědomi sami sebe, vyšších skutečností i vašich duchovních potřeb. A jestliže Jóganandova cesta není vaše cesta, budete k (vaší) ní vedení.

Následujte dobrou duchovní cestu a následujte ji upřímně a nedělejte si s tím starosti. Pokud patříte někam jinam, budete vedeni jinam. Závisí to na vaší upřímnosti. … Někdy se tak snažíme udělat z toho důležité rozhodnutí: jediné co potřebujeme, je být upřímní , sledovat dobrou cestu, dělat to jak nejlépe umíme. A nechat je, aby se o to postarali, protože ty zákony fungují.

Je jedním z těchto zákonů, aby duše mohla dosáhnout Sebeuvědomění, že každá duše má gurua a potřebuje gurua. A zákon říká, když nastane správný čas, najdete gurua, lépe, přesněji, váš guru si vás najde. 

Vidíme to v příběhu Jóganandy v Životopisu jogína. Celý svůj mladý život hledal svého Mistra. Jede do Himalájí, snaží se najít svého gurua a nikdy se tam nedostane. Potom jede daleko od domova do ášramu a konečně jde jednoho dne po ulici ve Varanásí a tam je jeho guru. A šrí Juktešvár žije kousek od Kalkaty, kousek od jeho domova. Takhle se to často stává …

Kdokoli je váš guru, on o tom ví, a už se vám snaží pomáhat. Jeho přítomnost už je ve vašem životě a jednoho dne se do toho probudíte.


Zpět