Facebok sdílet

Co je Ananda?

Sekce:   Home >> Co je Ananda? >> Co je Ananda?

ananda_symbol.jpg

ANANDA

motto: 'Lidé jsou důležitější než věci' ♣♣♣

je celosvětové duchovní hnutí, založené na učení Paramhansa Jóganandy.

Je to celek duchovních komunit se stovkami center a meditačních skupin v USA, Evropě a Indii. První komunita byla založena v roce 1969 Svámím Krijánandou, přímým žákem Jóganandy, v USA. Svámí Krijánanda zemřel v roce 2013 a jeho duchovní nástupce je Najasvámí Jyotish; spolu se svou ženou Najasvámí Devi jsou duchovní vedoucí Anandy.

V Itálii, v kopcích Umbrie, nad městem Assisi, se nachází jedna z komunit Anandy, kde bydlí trvale asi stovka lidí. Žijí podle principů Krija jógy a v harmonii s učením Paramhansa Jóganandy. Na toto klidné místo přijíždí každý rok stovky lidí, pocházející z různých částí světa. Hledají odpočinek a regeneraci. V nádherném Chrámu Světla,

Chram světla

věnovaném všem náboženstvím, jsou celoročně nabízeny kurzy pětidenní nebo víkendové, které nabízí cvičení jógy, meditaci a přednášky. Vyjadřují univerzální poselství na základě duchovních disciplín Východu a Západu: starodávné učení Sebeuvědomění.

Každý program zahrnuje instrukce do základních technik Krija jógy, meditace. Každé ráno a večer pak jsou meditace pro začátečníky i zkušené meditující.

Kuchyně je vegetariánská a výuka probíhá v italštině nebo angličtině.

♣♣♣

Lidé jsou důležitější než věci.“ To je základní princip v našich komunitách Anandy, které můj Guru založil skrze mne. Je to dobrá zásada i pro tvůj život. Za „věci“ nepokládám jen předměty, ale také programy a projekty všeho druhu. Ohled na druhé ti pomůže také zakořenit tvé nápady a udělat je realističtější a ujistíš se, že to co chceš realizovat je správné. Pamatuj si také, že „lidé“ se vztahuje nejen na druhé ale i na tebe samotného. Tvůj duchovní pokrok je důležitější než cokoliv jiného v tvém životě. Svámí KrijánandaZpět