Facebok sdílet

Astrologie vnitřní a vnější

Sekce:   Home >> Krijánanda >> Astrologie vnitřní a vnější


Astrologie vnitřní a vnější

V indické astrologii je Jupiter nazýván Guru: pohyb, který tato planeta vykoná v průběhu dvanácti let kolem Země, jak se nám jeví na noční obloze, tvoří cyklus zvěrokruhu. Tento cyklus má jemný magnetický vliv na naše uvědomění. Věk dvanáct let, dvacet čtyři, třicet šest, čtyřicet osm a šedesát často označují důležité období změn ve fyzickém a vnitřním růstu.

Pozoruj svůj život a život tvých přátel a velmi často zjistíš, že ve věku 24 let začíná duchovní cesta nebo snad v tomto věku člověk čelí velké zkoušce. Třicátý šestý rok a stejně tak čtyřicátý osmý a šedesátý často označují další chvíle duchovní proměny. Každý z těchto cyklů dvanácti let nás ovlivňuje automaticky a my, jako inteligentní bytosti, tento vliv můžeme zvětšit a nebo ponechat bez povšimnutí.

Lidské vědomí je přirozeně pozvednuté vlivem vnější astrologie, ale je také astrologie vnitřní, jejíž pomocí můžeme postupovat rychle cvičením Krija jógy. Tím, že otáčíme životní sílu kolem centrální osy páteře a čaker, vyvoláváme změny podobné pohybu jednoho slunečního, vnějšího roku.

To je „zkratka“ Krije, o níž mluví Mistr v Životopise jogína.

(Z knihy Krija jóga v moderní době; Svámí Krijánanda; strana 19).

Zpět