Facebok sdílet

Síla Boží milosti

Sekce:   Home >> Jyotish a Devi >> Síla Boží milosti

SÍLA BOŽÍ MILOSTI 

Vedení Svámí Krijánandy tvoří základ duchovního života pro bezpočet duší po celém světě. Klíčová rada, kterou mi dal v počátcích Anandy, změnila mé porozumění toho, jak přistupovat k duchovní cestě.

Již několik let jsem byla žačkou, když mne zastihla karmická zkouška, která velmi narušila klid mé mysli – způsobovala mi vlastně trvalý stres a zmatek. Nehledě na to, jak jsem se snažila mentálně, nedokázala jsem najít správný postoj k této situaci.

Paprsek naděje si však prorazil cestu mraky a já se sama sebe ptala: „Jakou techniku doporučuje Paramhansa Jógananda k překonávání překážek?“. Prohledala jsem jeho spisy a nadšeně jsem začala praktikovat některé věci, které doporučoval: modlitbu, vizualizaci, afirmace, přijetí a odevzdání situace Bohu. 

Musím smutně přiznat, že po několika týdnech se nezměnila ani ta situace ani mé postoje k ní. Už jsem nevěděla, kam se obrátit. Někdy v té době jsem náhodou potkala Svámí Krijánandu, když vycházel z vydavatelství v Ananda Village. Upřímně jsem se ho zeptala: „Svámidží, tak moc jsem se snažila překonat tuto zkoušku a praktikovala jsem všechny techniky, které znám. Můžeš mi poradit, jak k tomu najít správný přístup?“.

Vlídně a s velkým porozuměním se na mne usmál a odpověděl: „Všechny techniky jsou užitečné, protože přitahují Boží milost, ale nakonec je to ta milost, která nás mění.“ Tak jednoduché, tak hluboké. 

Od té doby, když jsem praktikovala duchovní techniky, jsem se také snažila naladit se na sílu Boží milosti. To mé praxi chybělo a definitivně mi umožnilo osvobodit se od karmické zátěže. 

Těch několik Svámidžího slov bylo po mnoho let mým žijícím rádcem, který mi vždy připomínal: Dělej to nejlepší, čeho jsi schopna, ale počítej s Boží milostí, která mění tvé vědomí. 

Radost vám, Najasvámí Devi 

celý text na www.jyotishanddevi.org The Power of God´s Grace 25.7.2013 

Zpět